HGS Bakiye Sorgulama

HGS bakiye sorgulama işlemi HGS kart ve etiket kullanıcıları tarafından sıklıkla kullanılan bir uygulamadır. Bu hizmetin amacı HGS kart sahiplerinin güncel bakiye bilgilerine kolay biçimde ulaşabilmeleri ve yetersiz bakiye sorunu yaşamalarının önüne geçebilmeleridir. KGS uygulaması ile ücretli otoyol ve köprülerde uzun kuyruklar ve yoğun trafik sıkışıklığı meydana geliyordu. HGS ile bu yoğunluğun ve yaşanan olumsuzluklar büyük ölçüde önlenmiş oldu.Araç sahipleri aldıkları HGS kart veya etiketini aracın ön camına monte ederek kullanabilirler.

HGS sayesinde gişelerde bekleme yapmadan geçiş yapılmaktadır ve bu sayede trafik akmamış oluyor. HGS etiketinizi temin ederken cep telefonu bilginizi kayıt ettirirseniz, kartınız veya etiketinizdeki bakiye azaldığında tarafınıza bilgilendirme SMS’i gönderilmektedir. Eğer cep telefon bilgisini kayıt ettirmediyseniz,

HGS bakiye sorgulama işlemlerini internet üzerinden veya PTT şubelerinden yapmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden HGS bakiye sorgulama işlemini yapmak için HGS web sitesine üye olmanız gerekmektedir. Ayrıca internet üzerinden HGS bakiye sorgulama yöntemlerinden diğerleri; e-devlet uygulaması ve HGS android, IOS uygulamalarıdır. Bu uygulamalar ile HGS bakiyenizi kolayca sorgulayabilirsiniz.

HGS web sitesine üye olduğunda bakiye sorgulama yanı sıra ceza sorgulama ve diğer tüm bilgileri edinebilirsiniz. Geçiş ihlallerinin de görüntülendiği ekranda, hatalı olduğunu düşündüğünüz bilgiler var ise HGS müşteri hizmetlerine ulaşarak bu hataları düzelttirebilirsiniz.Bazı durumlarda gişelerden geçiş sırasında HGS ekranında yüksek bedel düşürüldüğü görülmektedir. Bu tip durumlarda HGS web sitesi üzerinden sorgulama yaparak ücretinin bakiyenizden ne kadar düşürüldüğünü görebilirsiniz. Eğer fazla bir bedel düşürülmüşse HGS müşteri hizmetlerine ulaşarak bu yanlışlığın düzeltilmesini talep edebilirsiniz.

Banka ve PTT üzerinden HGS Bakiye Sorgulama

HGS etiketinizde kalan bakiyeyi görüntülemek için PTT veya bankaları kullanabilirsiniz.HGS kartınızda kalan bakiyeyi hgs.epttavm.com adresinden sorgulayabilir ve bakiyeniz azaldıysa buradan kredi kart ile yükleme yapabilirsiniz. hgs.epttavm.com web sitesi üzerinden TC Kimlik no, Plaka no, Pasaport veya Vergi no ile HGS bakiye sorgulaması gerçekleştirebilirsiniz. Bu web site üzerinden yapacağınız işlemler oldukça güvenlidir. Sisteme giriş yaptığınızda bakiyenizi yetersiz olarak görürseniz 5 dakika gibi kısa bir sürede kredi kartıyla online olarak bakiye yükleme yapabilirsiniz.

Bankalardan bakiye sorgulaması yapmak için HGS’nizi o banka üzerinden almış olmanız gerekmektedir. Müşterisi olduğunuz bankanın internet şubesine giriş yaparak ödemeler bölümünden HGS’nize ait bakiyeyi görüntüleyebilirsiniz. Eğer bakiyeniz azaldıysa banka hesabınız üzerinden nakit veya kredi kart ile bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Bankalar üzerinden HGS almanın en büyük avantajı otomatik ödeme talimatı verilebiliyor olmasıdır. HGS’nize otomatik ödeme talimatı verirseniz, bakiyeniz azaldığında hesabınızdan veya kredi kartınızdan otomatik olarak bakiye yüklemesi yapılacaktır. Bu yöntemi kullanırsanız gişelerde yetersiz bakiye sorunuyla karşılaşmamış olursunuz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir