Hgs Yükle

HGS Yükleme işlemlerini bir çok farklı yöntemler ile gerçekleştirme imkanına sahipsiniz. Günümüz teknolojisinin getirdiği en büyük kolaylıklardan birisi olan internet sayesinde, çeşitli platformları kullanarak HGS yükleme işlemlerinizi yapabilirsiniz. HGS yükleme gibi daha bir çok ödeme işlemlerini de internet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirmeniz mümkün. HGS bakiye yükleme işlemlerinde kullanacağınız iki farklı internet platformu bulunmaktadır. HGS resmi internet sitesi ve bankaların resmi internet siteleri haricindeki web sitelerini kullanmamanızı öneriyoruz. Resmi olmayan web sitelerden yapacağınız ödemeler, çeşitli dolandırıcılıkların başınıza gelmesine neden olabilmektedir. Bu yüzden de, sadece PTT’nin HGS için hizmet verdiği web platformu ve bankaların internet şubelerini tercih etmenizi öneriyoruz.

PTT Web Sitesinden HGS Yükleme

PTT web sitesi üzerinde yer alan HGS müşteri PTT ve epttavm web sitesini kullanarak HGS kart ya da etiketinize ödeme yapabilirsiniz. Bu platform üzerinden yapacağınız ödemelerde kredi kartı kullanmanız gerekmektedir. Banka kartı ya da kredi kartı ile HGS kartınıza ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartınız yoksa, banka hesabınızdan ödeme yapmak için banka internet şubesini kullanmanız gerekiyor. Banka hesabınız da yoksa, en yakın PTT şubesine giderek HGS yükleme işlemi yaptırabilirsiniz. İnternet üzerinden gerçekleştireceğiniz ödemelerde, düşük limitli kredi kartınızı kullanmanızı öneriyoruz. Herhangi bir hacklenme durumu ile karşılaşmamak için önleminizi önceden almanız gerekiyor.

Banka İnternet Şubesinden HGS yükleme

HGS yükleme işlemlerini uygulayabileceğiniz bir diğer platform ise banka internet şubeleridir. Günümüzde bankaların ne derece sıklıkla kullanıldığını söylememize gerek yok. Çeşitli alışverişler ve fatura ödemelerinde mutlaka bankalardan faydalanmaktayız. Banka internet şubeleri de, müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak için hizmete geçirilmiş platformlardır. Her bankanın kendine ait internet şubesi hizmeti vardır. Bankanın internet şubesine giriş yapmak için; bankanızdan temin edeceğiniz müşteri numarası ve parolayı kullanmanız gerekiyor. Banka internet şubesine giriş yaptıktan sonra, ödemeler ekranına gelerek, çeşitli fatura ödemelerinizi ve HGS yüklemelerinizi yapabilirsiniz. Banka üzerinden HGS bakiye yüklemesi yapmak için, HGS kart ya da etiketinizi bankadan temin etmiş olmanız gerekmektedir. Banka aracılığıyla yapılan HGS yüklemelerinde kredi kartı ya da banka hesap bakiyenizi kullanabilirsiniz. Kredi kartınız ya da hesabınıza tanımlatacağınız otomatik ödeme talimatıyla da hayatınıza kolaylık kazandırabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatları, belirlediğiniz limit üzerinde ödeme gerçekleştirmemektedir. Sizin belirleyeceğiniz tutarı, HGS bakiyeniz azaldığında otomatik olarak yüklemektedir. Otomatik ödeme yöntemi sayesinde, gişeden geçerken yetersiz bakiye problemi ile karşılaşmamış olursunuz.

PTT ya da Banka Şubesinden HGS Yükleme

HGS kartı ya da etiketinizin bakiyesini yüklemek için internet kullanmak zorunda değilsiniz. İnternet üzerinden ödeme yapmak istemezseniz, en yakın PTT şubesi ya da banka şubesine giderek HGS bakiye yüklemesini gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir