İşbank HGS yükleme

İşbank HGS yükleme işlemleri oldukça basit ve zaman almayan işlemlerdir. İşbankası müşterilerinin internet üzerinden veya internet kullanmadan yapabileceği İşbank HGS yükleme işlemleri hakkında detaylı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ücretli otoban ve köprü gişerinde geçiş ücretlerinin hızlı bir şekilde ödenmesini sağlayan özel bir uygulamadır. İşbankası şubelerinden HGS etiketi/kartı alarak, HGS’nin sürücülere sunduğu avantajlardan hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz.Karayolları Genel Müdürlüğü, araçların türlerine göre ödeyecekleri ücretleri sınıflara ayırmıştır. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün belirlediği araç sınıflarına ait listeyi kgm.gov.tr web sitesinde bulabilirsiniz. HGS etiket veya kartınız sahip olduğunuz aracın sınıfına uygun olması gerekmektedir. HGS etiketinin üzerinde kullanılabilecek araç sınıfı yer almaktadır. HGS’nin doğru olarak okunabilmesi için, aracın ön camına görülebilecek şekilde yapıştırılması gerekmektedir. HGS etiketini camdan çıkarırsanız bir daha kullanılamaz hale gelmektedir.  Bu yüzden, İş Bankası’ndan temin ettiğiniz HGS etiketini, aracınızın camından çıkartmamaya özen göstermelisiniz. İş bankasından 1., 2., 3., 4. sınıf  HGS etiketlerini ve 6.sınıf HGS kartını temin etmek için en yakın iş bankası şubesine başvurabilirsiniz, 1. sınıf HGS etiketi temin etmek istiyorsanız İnternet Şubesinden de gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası HGS Etiketinin veya Kartının Kullanımı

Ücretli otoyol ve köprülerde, HGS’ye ayrılmış olan, üzerinde HGS logolu gişeler yer almaktadır. Bu gişelerden aracınızla duraklama yapmadan geçiş sağlayabilirsiniz. HGS etiketinizi/kartınızı, kullandığınız aracın ön camına sistemin okuyacağı şekilde monte etmeniz yeterlidir. HGS gişesinden geçtiğinizde geçiş ücretinin gişenin yanında yer alan elektronik paneden takip ederek anlayabilirsiniz.HGS etiketinizi/kartınızı temiz ederken, size etiketinizin/kartınızın kullanımı ile ilgili bir Kullanım Kılavuzu verilecektir.Boğaz köprülerinden yapacağınız geçiş ücreti HGS bölümlerinde yer alan gişelerden geçişiniz sırasında etiketinizden/kartınızdan tahsil edilmektedir. Otoyollarda ise otoyola giriş yaptığınız gişe HGS etiketinize/kartınıza ait hesaba kaydedilmekte ve kullandığınız güzergâha göre belirlenen ücreti otoyoldan çıktığınız sırada etiketinizden/kartınızdan tahsil edilmektedir. Bu yüzden, hem otoyola girişte hem de otoyoldan çıkışta HGS bölümlerinin yer aldığı gişelerin kullanılması gerekmektedir.HGS etiketlerimiz/kartlarımız ile ilgili detaylı bilgiye sahip olmak veya aklınıza takılan soruları sormak için herhangi bir işbankası şubesine uğrayarak ya da 0 850 724 0 724 numaralı Telefon hattını arayarak müşteri temsilcileri ile görüşebilirsiniz.

İşBank HGS Yükleme ve Takibi

İş bankası HGS etiketi/kartı, müşterisi olduğunuz İş Bankası kredi kartınıza ya da nakit çekime açık ek hesap limiti bulunan Vadesiz TL hesabınızla bağlantılı olarak kullanılır. Başvuru yaptığınız iş bankası şubesi bu işlem için sizden bir talimat isteyecektir. HGS’nize sizin belirlediğiniz tutarda minimum bakiye talimatı verilmektedir. Böylece siz HGS etiketinizde/kartınızda bakiye olup olmaması konusunda endişe duymadan seyahat edebilirsiniz.HGS etiketinizi/kartınızı İş Bankası hesabınıza ait kredi kartınız ile bağlantıladığınızda, HGS etiketinize/kartınıza yapılacak işbank hgs yükleme işlemleri kartınıza alışveriş işlemi olarak işlenecektir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir