Turkcell HGS Yükleme

Turkcell HGS yükleme servisi son zamanlarda hayata geçirilen en kullanışlı servisler arasında yer almaktadır. Mobil ödemeler ile bir çok alışveriş ve fatura ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Mobil ödeme işlemlerine HGS ödemeleri de dahil olmuş durumdadır. Turkcell kullanıcılarının hayatına kolaylık sağlayan bu servis sayesinde kolayca HGS bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Turkcell HGS bakiyesi ödemelerinde faturalı ve ön ödemeli hatlar kullanılabilmektedir.

Turkcell Mobil Ödeme ile HGS Yükleme

Turkcell kullanıcılarının çok şanslı olduğu bir servis olarak kullanılan bu yöntem sayesinde istediğiniz yerden, istediğiniz saatte HGS bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Turkcell’in mobil ödeme hizmeti ile bağlantılı olarak hayata geçirdiği bu yöntem ile siz de kolayca bakiye yükleyebilirsiniz. HGS bakiyelerinin takibini yapmak için vakti olmayanlara harika bir yöntem olmaktadır. Aracınızla yola çıktığınızda HGS bakiyeniz olmadığını hatırladığınız durumda en yakın PTT şubesi bulmak epey zaman almaktadır. Üstelik gece yolculuklarında bu durum tamamen imkansıza dönüşmektedir. Turkcell mobil ödeme servisi sayesinde istediğiniz saatte HGS bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Turkcell ile HGS bakiyesi yüklemek için Turkcell abonesi olmanız gerekmektedir. Faturalı ya da ön ödemeli Turkcell hattınızı kullanarak HGS kart ya da etiketinize bakiye aktarımı gerçekleştirebilirsiniz. Ön ödemeli hattan HGS yüklemesi yapmak için hattınızda yeterli miktarda TL yüklü olmalıdır. Yeterli miktarda TL yüklü değilse, öncelikle hattınıza TL yüklemeniz gerekmektedir. Faturalı Turkcell hat kullanıyorsanız sizin için daha kolay bir şekilde HGS yüklemesi yapmanız mümkün.

Turkcell HGS Yükleme İşlemleri

Turkcell kullanıcıları bir SMS atarak HGS yüklemesi yapabilmektedir. Oldukça kolay ve hayat kurtaran bir servis olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Turkcell hattınızdan HGS yüklemesi yapmak için hattınızın mobil ödeme servislerine açık olması gerekmektedir. Mobil ödeme servislerine açtırdıktan sonra dilediğiniz zamanda HGS ödemesi yaptırabilirsiniz. Turkcell hattınızdan HGS yüklemesi yaparken 50 kuruş SMS ücret ile birlikte 1,65 kuruş ödeme servis ücreti hesabınızdan düşülmektedir. HGS bakiyesi yüklerken üzerine bu ücret eklenecektir.

Hattınızı mobil ödeme servislerine açtırdıktan sonra SMS bölümünden PLAKANIZ boşluk TUTAR yazarak 1447’ye SMS’i göndermeniz yeterli olacaktır. Bir diğer SMS örneği de HGS NUMARANIZ boşluk TUTAR 1447’ye SMS gönderimi ile gerçekleşmektedir. Tam olarak örnek vermek gerekirse “ 34XX99 15” şeklinde 1447’ye SMS’i gönderebilirsiniz. Turkcell HGS yükleme işlemlerinde yalnızca 10 ve 15 TL bakiye yüklemesi yapabiliyorsunuz. Bu işlemler aynı numaralı hat üzerinden günde en fazla 5 defa, ayda en fazla 200 TL’lik yapılabilmektedir. Faturalı Turkcell hatlar üzerinden yapılan HGS bakiye ödemeleri gelecek ay Turkcell faturanıza eklenmektedir. Ön ödemeli hatlarda ise o anki bakiyenizden anlık olarak düşülmektedir. Turkcell’in sunduğu bu hizmet sayesinde yetersiz bakiye ile geçiş yapmadan dilediğiniz zaman bakiye yüklemesi gerçekleştirebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir